Kamenný systém

  • Kamenný systém v Cerhýnkách 127 se skládá ze čtrnácti "živých" kamenů-aktilitů. Energetickou i fyzickou dominantou systému je kámen nazvaný Rytíř, který byl vztyčen na původním energetickém bodu, který jsme v zahradě objevili před časem. Díky převaze vesmírné energie je Rytíř vhodný např. pro meditaci. Komunikační - načítací - strana (na fotce) je obrácena směrem k domu, má výraznou kresbu "stoupajícího oka" (vlevo) a místo vhodné pro přiložení dlaně (vpravo nahoře). Kolem kamene se postupuje tradičně - po směru hodinových ručiček.   

Součástí systému je i kromlech Sedmisesterstva. Tvoří ho sedm kamenů a jeden kámen spouštěcí. Kromlech je propojený s energetickým Okruhem kolem Prahy přes místo poblíž Klučova. Do kromlechu se vstupuje z jihu, naproti němu - vně kruhu - je starý strom "špendlík" obývaný sympatickou a jemnou dryádou. Kromlech slouží k rozhovorům, meditaci a skupinovým setkáním, ať už fyzickým či astrálním (např. úplňkové rituály). Těšíme se, že v kromlechu v létě proběhne i svatební oslava.    

 

 

Další důležitou částí systému je léčivý "turniket" nacházející se za domem, vlevo vedle zeleninové zahrady. Je složený ze dvou kamenů - levého s "ženskou" a pravého s "mužskou" energií. Levý kámem se jmenuje - s ohledem na artušovské reminiscence - Jezerní paní. Jméno pravého kamene dosud není úplně jasné. V místě mezi aktility můžete harmonizovat své energie a léčit se, pokud si vás přitáhne některý z kamenů, můžete komunikovat přímo s ním. Přírodní zahrada kolem kamenů teprve vzniká, její součástí budou traviny a růže.   

Systém doplňuje malý, ale šikovný uvítací kámen a meditační kout s aktilitem a sedátkem, sloužící k pohledovému kochání se celým prostorem a případnému pokuřování.   

 
 
 
 
TOPlist